תאום מס

תאום מס - מה זה?

כל שכיר העובד בשני מקומות עבודה או יותר במקביל, חייב לבצע תיאום מס. כמו כן, שכיר שעובד במקום עבודה אחד ובמקביל מקבל פנסיה מגוף אחר, חייב לבצע תיאום מס.שכירים רבים אשר מקבלים פנסיה מהמעביד, מחברת ביטוח, קרן פנסיה ועובדים במקביל במקום עבודה נוסף במשרה חלקית או מלאה, צריכים לבצע תיאום מס.
חשוב ! – תיאום מס מדבר על תיאום המס בשנת המס הנוכחית, אין המדובר בהחזרי מס,הנוגעים לשנים קודמות.
תיאום מס – כדי שתשלמו פחות מס הכנסה!
תיאום מס הוא כלי שמטרתו למנוע תשלומי מס הכנסה מיותרים.
אם לנישום יש רק מקור הכנסה אחד אין צורך בשירות של תיאום מס.

תיאום מס - מדוע?

כי זה עשוי לחסוך לך כסף רב (לדוגמה אם אתה עובד ביותר ממקום עבודה אחד, ולא עשית תיאום מס, המעסיק הנוסף מחויב לנכות לך מס הכנסה לפי המדרגת מס המקסימלית (47% – בשנת 2018 ), כאשר באם בוצע תיאום המס היית משלם מס רק לפי מה שצריך – ולא יותר.

כמו כן זו דרישה חוקית/ע"פ החוק: החוק מחייב אותך לבצע תיאום מס במידה והינך עובד ביותר ממקום עבודה אחד.
על כן, לעובד השכיר אינטרס לבצע תיאום מס ובכך להימנע מתשלום מס עודף.

תיאום מס בדרך קלה ומהירה

משרדנו מבצע תיאום מס לכל פונה תוך בדיקת כל הנתונים מכל מקורות ההכנסה של אותו אדם. במקרים רבים ניתן לבקש ישירות מהמעביד השני ואילך לבצע תיאום מס או באמצעות שירותיו של פקיד שומה, ע"י הגשת מסמכים ומילוי טפסים שונים.
במידה והחלטת לגשת למשרדי מס הכנסה (משרד פקיד השומה הקרוב למקום מגוריך) ולבצע תיאום מס.
יש כמובן להצטייד עם תלושי המשכורת של כל מקומות העבודה או משלם הפנסיה (במידה והנך מקבל פנסיה) למלא טופס 116א' ופקיד השומה ינפיק עבורך את טופסי תיאום המס.
טופס תיאום מס מופנה אל מקום העבודה המשני ובו מצוין כמה מס יש להוריד לשכיר.
מקום העבודה העיקרי רשאי לנכות מס בהתאם למדרגות המס לזכותך בנקודות זיכוי המגיעות לך כאילו שהוא מקום העובדה היחיד שלך.
כל דרך לביצוע תיאום מס היא לגיטימית, אך אין ספק, כי אם אתם רוצים להיות שקטים ולדעת שאתם לא משלמים שקל מעבר למה שנדרש מרשות מס הכנסה, הרי שטיפול של יועץ מס / רו"ח לצורך תיאום מס הוא הדרך האופטימאלית ביותר עבורכם. כך לא תצטרכו לעשות דבר, מלבד העברת העתקי תלושי השכר אל משרדנו, ומכאן והלאה אנחנו כבר נדאג לכל, ואתם תוכלו להיות בטוחים שיש לכם תיאום מס מושלם.

אל תשלמו מס הכנסה מעבר למה שצריך – פנו אלינו לצורך תיאום מס!

יש לציין שלמרות שבוצע תיאום מס, במקרים רבים מגיע לעובד השכיר החזר מס. על כן יש לבצע בדיקה לאחר סיום שנת המס שבה בוצע תיאום המס.